KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12156100
nr 1215 6100
Roland von Rainals
(f. 1927), Sverige
Oljemålning, "Strömma kanal", tidigt 90-tal. Olja på pannå, Signerad, 49x60
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Utrop:
500 kr
måndag 5 november 2018
kl 19:05:13
Roland von Rainals
Läs mer om Roland von Rainals