KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12156100

nr 1215 6100

Roland von Rainals

(f. 1927), Sverige

Oljemålning, "Strömma kanal", tidigt 90-tal. Olja på pannå, Signerad, 49x60

Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.

Utrop:

500 kr

måndag 5 november 2018
kl 19:05:13

Roland von Rainals

Läs mer om Roland von Rainals